ایزابل اوپر، بازیگر فرانسوی اسکار فرش قرمز
ستارگان معروف روی فرش قرمز در مراسم اسکار ۲۰۱۷
ستارگان و هنرپیشگان معروفی که در مراسم اسکار ۲۰۱۷ روی فرش قرمز رفتند. مراسم اسکار ۲۰۱۷ هم برگزار شد و همانطور ...
دوچرخه سواری دختران بی حجاب خیابان تهران
دوچرخه سواری گروهی زنان عراقی در خیابان
در اقدامی برخی از زنان عراقی تصمیم گرفتند جهت رواج دوچرخه سواری و برطرف کردن رواج عرفی در جامعه اقدام ...
عکس/ مانتو جلو باز دخترانه ۹۵
در بهار ۹۵ بسیاری از دختر ها به دنبال مانتوهای جلو باز جدید و زیبا هستند تا در فصل جدید ...
عکس حیوانات بزرگ,سگ بزرگ
عکس/ حیوانات بزرگ و واقعی
در بعضی از گونه های حیواناتی که ممکن است از نزدیک یا در تلویزیون دیده باشید نژادهایی هستند که بسیار ...
راه رفتن ,افزایش سوخت و ساز
بالابردن سوخت و ساز بدن
افزایش سوخت و ساز بدن علاوه بر سلامت باعث کنترل وزن نیز می شود. بسیاری از افرادی که وزن زیادی ...
طرز تهیه پاپ کورن های طعم دار
فکر کنم طرز تهیه پاپ کورن ساده را همه افراد بدانند. فقط کافی است مقدار کمی روغن و نمک را ...
مویز،خوردن مویز برای زن باردار،مویز و تقویت جنین
خواص خوردن مَویز برای جنین
حتما با خواص و فوایدی که مَویز برای بدن دار آگاه هستید. یکی از عمده فوایدی که برای مویض گفته ...
روانشناسی رنگ،روانشناسی رنگ زرد
روانشناسی رنگ ها
روانشناسی رنگ قرمز میگوید که این رنگ با ایجاد احساس هیجان در مردم، فعالیت امواج مغزی انها را تحریک کرده، ...
تغذیه،کاهش کلسترول،کاهش چربی خون
غذاهای مفید کاهش کلسترول خون
خوردن ماهی های چرب به سلامت قلب و عروق کمک می کند زیرا ماهی هایی که طبیعت چرب  دارند و ...
ماسک میوه،لیفت صورت،میوه جات مفید پوست
جلوگیری از افتادگی پوست با خوردن میوه
شاید تصور می کنید که داشتن پوستی قوی و سفت فقط در با استفاده از کرم ‌های گرانقیمت و صرف ...

آموزش قلاب بافی، بافتن کلاه دخترانه

   موضوعات : دسته‌بندی نشده

آموزش بافتن کلاه دخترانه, آموزش قلاب بافی

وسایل مورد نیاز کلاه قلاب بافی :
۱- کلاف ۱۰۰ گرمی طوسی ۲ عدد
۲- کلاف ۱۰۰ گرمی صورتی ۱عدد
۳- قلاب پلاستیکی شماره ۳

آموزش قلاب بافی کلاه, آموزش بافت کلاه ۵۴۲۴

طریقه بافت کلاه دخترانه قلاب بافی :

کلاه از بالا بافته می شود کاموا را دولا می کنیم و می بافیم.
رج ۱) ۳ دانه زنجیر بافته دو سرزنجیر را با پایه کوتاه به هم وصل می کنیم یک دایره کوچک به وجود می آید دورتا دور دایره را با پایه کوتاه می بافیم و به خاطر این که کار ما گود نشود در لا به لای بافت در یک دانه زنجیر ۲ پایه کوتاه بافته شود. بافت را دور تا دور ادامه می دهیم تـا بـه صورت یک دایـره بـه شعاع ۱۲ سانتی متر بـرسد یعنی وقتی متر را از نقطه شروع بافت گذاشتیم تا لبه کار بـه انـدازه ۱۲ سانت باشد. از این به بعد بافت ما به این صورت ادامه پیدا می کند دور تا دور بافت را ادامه می دهیم با این تفاوت که در بافت قبلی ما برای این که کار گود نشود و یک دایره پهن داشته باشیم در لا به لای بافت دانه اضافه می کردیم یعنی در یک پایه کوتاه رج قبل ۲ دانه پایه کوتاه می بافیم ولی در این قسمت بافت باید کار ما گود شود و به این دلیل دیگر هیچ دانه ای اضافه نخواهیم کرد و بافت را دور تا دور را با پایه کوتاه ادامه می دهیم و چون هیچ دانه ای اضافه نمی شود کار ما خود به خود گود می شود به همین صورت ۷ سانت دیگر ادامه می دهیم.

نکته : ۷ سانت از بافت اولیه یعنی شروع بافت را که بافـتیم نخ را عوض کـرده و بـا کـاموای صورتی یک رج می بافیم،۵ رج دیگر طوسی می بافیم دوباره کاموا را عوض کرده و یک رج دیگر صورتی می بافیم ، ۷ رج دیگر طوسی می بافیم و بعد به این صورت یعنی ۲ دانه طوسی و ۲ دانه صورتی می بافیم و بعد به این صورت یعنی ۲ دانه طوسی و ۲ دانه صورتی می بافیم و این رج را دوبار تکرار می کنیم.

آموزش بافت کلاه قلاب بافی

طریقه بافت پاپیون تزیینی قلاب بافی :

کوچکی و بزرگی پاپیون هم بسته به سلیقه شخص دارد اگر بخواهیم پاپیون بزرگ باشد تعداد دانه های زنجیر را بیشتر می گیریم و اگر بخواهیم پاپیون کوچک باشد تعداد دانه ها را کمتر می بافیم در اینجا ما به ۱۵ دانه زنجیر نیاز داریم.
رج ۱) ۱۵ دانه زنجیر بافته روی زنجیرها را با پایه کوتاه در هر دانه زنجیر ادامه می دهیم ۲۰ رج می بافیم بعد از بافتن ۲۰ رج وسط پاپیون را در نظر گرفته و با یک نخ و سوزن وسط پاپیون را دوخته و محکم می کشیم نخ کشیده شده باعث می شود که بافت به صورت یک پاپیون دربیاید. تا آنجایی که امکان دارد نخ را می کشیم و بعد نخ را محکم می کنیم. برای شکوفه پاپیون به این صورت عمل می کنیم ۶ دانه زنجیر بافته دوسر زنجیر را با پایه کوتاه به هم وصل می کنیم دو زنجیربافته ۲ پایه بلند در وسط زنجیر می بافیم ، ۳ زنجیر بافته و به اولین دانه خودش وصل می کنیم دوباره ۲ پایه بلند در کنار خودش با پایه کوتاه وصل می کنیم، ۲ پایه بلند ۳ زنجیر به اول خودش وصل دوباره ۲ پایه بلند در کنار خودش با پایه کوتاه وصل این عمل ۳بار تکرار می شود یعنی ما در وسط ۶ دانه زنجیر ۳ گلبرگ خواهیم داشت. این شکوفه را هم توسط نخ و سوزن به وسط پاپیون می دوزیم.

طریقه بافت لبه کلاه :

لبه کلاه چون باید چین زیادی داشته باشد رج را به این صورت شروع می کنیم یک دانه پایه کوتاه دوباره در همان دانه یک دانه پایه کوتاه یعنی دور تا دور بافت را با ۲ دانه پایه کوتاه داشته باشد رج را به این صورت شروع می کنیم یک دانه پایه کوتاه دوباره در همان دانه یک دانه پایه کوتاه یعنی دور تا دور بافت را با ۲ دانه پایه کوتاه داشته باشد رج را به این صورت شروع می کنیم یک دانه پایه کوتاه دوباره در همان دانه یک دانه پایه کوتاه یعنی دور تا دور بافت را با ۲ دانه پایه کوتاه داشته باشد رج را به این صورت شروع می کنیم یک دانه پایه کوتاه دوباره در همان دانه یک دانه پایه کوتاه یعنی دور تا دور بافت را با ۲ دانه پایه کوتاه در یک دانه پایه کوتاه رج قبل ادامه می دهیم در دو رج این کار تکرار می کنیم و اگر لازم شد در رجهای بعدی هم در لا به لای بافت دانه اضافه می کنیم لبه کلاه را نیز به اندازه ۱۰ رج یا ۶ سانت می بافیم برای دور آخر لبه کلاه از کاموای صورتی استفاده می کنیم.

طریقه دورگیری لبه کلاه قلاب بافی :

به این صورت که دو دانه پایه کوتاه می بافیم ۳ دانه زنجیر به اولین دانه خودش وصل کرده دوباره ۲ دانه پایه کوتاه،۳ دانه زنجیر به اولین دانه خودش وصل کرده و تا آخر دور تا دور کار را ادامه می دهیم در این جا کلاه ما به پایان رسید.

منبع: jalebestan.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.