ایزابل اوپر، بازیگر فرانسوی اسکار فرش قرمز
ستارگان معروف روی فرش قرمز در مراسم اسکار ۲۰۱۷
ستارگان و هنرپیشگان معروفی که در مراسم اسکار ۲۰۱۷ روی فرش قرمز رفتند. مراسم اسکار ۲۰۱۷ هم برگزار شد و همانطور ...
دوچرخه سواری دختران بی حجاب خیابان تهران
دوچرخه سواری گروهی زنان عراقی در خیابان
در اقدامی برخی از زنان عراقی تصمیم گرفتند جهت رواج دوچرخه سواری و برطرف کردن رواج عرفی در جامعه اقدام ...
عکس/ مانتو جلو باز دخترانه ۹۵
در بهار ۹۵ بسیاری از دختر ها به دنبال مانتوهای جلو باز جدید و زیبا هستند تا در فصل جدید ...
عکس حیوانات بزرگ,سگ بزرگ
عکس/ حیوانات بزرگ و واقعی
در بعضی از گونه های حیواناتی که ممکن است از نزدیک یا در تلویزیون دیده باشید نژادهایی هستند که بسیار ...
راه رفتن ,افزایش سوخت و ساز
بالابردن سوخت و ساز بدن
افزایش سوخت و ساز بدن علاوه بر سلامت باعث کنترل وزن نیز می شود. بسیاری از افرادی که وزن زیادی ...
طرز تهیه پاپ کورن های طعم دار
فکر کنم طرز تهیه پاپ کورن ساده را همه افراد بدانند. فقط کافی است مقدار کمی روغن و نمک را ...
مویز،خوردن مویز برای زن باردار،مویز و تقویت جنین
خواص خوردن مَویز برای جنین
حتما با خواص و فوایدی که مَویز برای بدن دار آگاه هستید. یکی از عمده فوایدی که برای مویض گفته ...
روانشناسی رنگ،روانشناسی رنگ زرد
روانشناسی رنگ ها
روانشناسی رنگ قرمز میگوید که این رنگ با ایجاد احساس هیجان در مردم، فعالیت امواج مغزی انها را تحریک کرده، ...
تغذیه،کاهش کلسترول،کاهش چربی خون
غذاهای مفید کاهش کلسترول خون
خوردن ماهی های چرب به سلامت قلب و عروق کمک می کند زیرا ماهی هایی که طبیعت چرب  دارند و ...
ماسک میوه،لیفت صورت،میوه جات مفید پوست
جلوگیری از افتادگی پوست با خوردن میوه
شاید تصور می کنید که داشتن پوستی قوی و سفت فقط در با استفاده از کرم ‌های گرانقیمت و صرف ...

عوامل سردمزاجی همسران

   موضوعات : زناشویی

در سالهای اخیر آمارهای متعددی از سرد مزاجی زنان منتشر شده است از جمله اینکه بعضی از آمارها در صد بالایی از طلاقهای صورت گرفته را عوامل جنسی عنوان می کنند و این مسئله را به سرد مزاجی افراد از جمله بانوان گره می زنند و در نهایت عدم آموزشهای مناسب مسائل جنسی را عامل بسیاری از طلاقها قلمداد می کنند، اما آیا به نظر شما این موضوع واقعا مربوط به عدم آموزش و سردی است یا عوامل دیگری پشت پرده هستند که ما بی خبریم؟

عوامل سردمزاجی همسران

سردمزاجی و ناتوانی جنسی زوجین، چیزهایی است که نمی توان با قرص و دارو برطرف کرد

بگذارید مسئله را جور دیگر بیان کنیم، در سالهای نه چندان دور طلاق امری بسیار مذموم بود و به ندرت کسی پیدا می شد که طلاق گرفته باشد، آن هم دلیل موجهی داشت و قطعا همه عقلا چنین جدایی را لازم و ضروری می دیدند چرا که ممکن است بعضی مواقع جدایی لازم با شد ،لذا در گذشته اگر گسستی هم در خانواده ای به وجود می آمد طبیعی بود، اینجا جا دارد سوالی را مطرح کنیم و آن اینکه به گواهی آمار و ارقام همچنین تجربه بزرگان ما ثابت می کنیم که آمار امروزی گسست خانواده ها طبیعی نیست، تا اینجا همه  دکتر ها  امر مسئله را قبول دارند و اما متخصصین در دلیل مسئله نظرات متفاوتی دارند، گروهی می گویند عامل اصلی طلاق اعتیاد می باشد و عده ای دخالت خانواده ها را عامل اصلی مشکلات می دانند اما عده کثیری در سالهای اخیر می گویند عامل در صد بالایی از این اتفاقات سرد مزاجی خانمها و عدم آموزش مناسب مسائل زناشوئی است. حال من از گروه آخر سوالم این است مادربزرگها و اجداد ما که دهها سال عاشقانه در کنار هم زیستند و نقاشی زندگی را با خوشبختی رنگ کردند آیا آنها کتاب «رازهایی درباره مردان» خانم باربارادی آنجلیس آمریکایی را مطالعه کرده بودند؟ یا اینکه کتاب «مردان مریخی و زنان ونوسی» جان گری بریتانیایی را خوانده بودند؟ که نه سرد مزاج بودند و نه مشکلات جنسی داشتند. من می توانم قسم یاد کنم که هیچ کدام از این منابع را مطالعه نکرده بودند اما با این وجود زندگی های عاشقانه ای داشتند.

اینکه بسیاری از مشکلات خانواده ها امروزه مشکلات جنسی عاطفی است، شکی نیست اما با کمی دقت در ریشه مسائل لا ینحل خانواده ها علت این مشکلات را غیر از سردی طبیعی و عدم آموزش خواهیم یافت در ذیل به چند مورد از این عوامل اشاره می کنم.

 

1- دوستی های قبل از ازدواج: خانمی در نامه ای برایم نوشته بود که من مجبورم در دانشگاه چادر نپوشم چون می گویند دهاتی هستی و دخترهایی که مثل من دوست پسر ندارند می گویند امل!! با توجه به سخنان از این دست می توان گفت که ارتباطات نامشروع گسترش یافته است و همین ارتباطات باعث می شود بعد از ازدواج همسر با دوستان قبلی مقایسه شود و در نهایت لذت بی بند و باری های گذشته در دل مان زنده شود و دوباره به سمت دنیای کثیف ارتباط نامشروع کشیده شویم به قول شاعر که می گوید: هر کسی کو دور ماند از اصل خویش***باز جوید روزگار وصل خویش و وقتی همسر دنبال ارتباط نامشروع باشد طبیعتا در خانواده نمی تواند وظایف خود را به جا بیاورد و همین امر باعث سرد شدن خانواده و همسر می گردد.

 

2- فیلم های مستهجن: مینا از تهران برای مان چنین نوشته است «شوهرم به فیلم های پورنو اعتیاد دارد و انتظار دارد من هم مثل هنر پیشه های فیلم ها باشم اما من چنین روابطی را دوست ندارم چون همیشه فکر می کنم شوهرم در فکر آن خانم هاست و موقع مباشرت با همسرم عذاب می کشم تا زودتر تمام شود…» این نامه بخشی از دهها نامه ای است که به دست مان رسیده و متاسفانه این مسئله نیز مثل ارتباط نامشروع و چه بسا بدتر از آن آتش به خانواده ها می زند.

 

3- ماهواره: یکی دیگر از عوامل سرد شدن کانون خانواده ها استفاده از شبکه های ماهواره ای است، توضیح مطلب اینکه سودجویان و سوداگران مسائل جنسی با ساختن انواع فیلم ها سعی در متزلزل کردن خانواده ها دارند، در این فیلمها غیرت مرد را تعبیر به سخت گیری می کنند و از مردان بی غیرت به عنوان افراد با کلاس و روشن فکر یاد می شود همچنین سعی در عادی سازی روابط بین افراد نامحرم دارند. این مسائل باعث می شود ارتباطات نامشروع گسترش پیدا کند و به همسر توجهی نشود در نهایت هم فکر کنیم که وی سرد شده است غافل از اینکه با رفتارهای خود احساسش را سرکوب کردیم و کشتیم.

 

4- وجود چهره های آرایش کرده در خیابانها: این افراد نیز سهم خوبی در سردی روابط زوجین دارند چرا که با انواع آرایش خود را در معرض مقایسه قرار می دهند و افراد نا پاک و چشم چران این اشخاص را با همسران خود مقایسه می کنند و در نهایت نسبت به همسر خود سرد می شوند.

با توجه به مطالب فوق می توان گفت درست است علت اصلی سردی و بی روح بودن زندگی زوجین مسائل جنسی است اما این بی روحی به دلیل عدم آموزش و سردی ذاتی نیست بلکه به خاطر رفتارهای نامشروع زوجین است که خانواده ها را با مشکل مواجه می کند.

تبیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.