ایزابل اوپر، بازیگر فرانسوی اسکار فرش قرمز
ستارگان معروف روی فرش قرمز در مراسم اسکار ۲۰۱۷
ستارگان و هنرپیشگان معروفی که در مراسم اسکار ۲۰۱۷ روی فرش قرمز رفتند. مراسم اسکار ۲۰۱۷ هم برگزار شد و همانطور ...
دوچرخه سواری دختران بی حجاب خیابان تهران
دوچرخه سواری گروهی زنان عراقی در خیابان
در اقدامی برخی از زنان عراقی تصمیم گرفتند جهت رواج دوچرخه سواری و برطرف کردن رواج عرفی در جامعه اقدام ...
عکس/ مانتو جلو باز دخترانه ۹۵
در بهار ۹۵ بسیاری از دختر ها به دنبال مانتوهای جلو باز جدید و زیبا هستند تا در فصل جدید ...
عکس حیوانات بزرگ,سگ بزرگ
عکس/ حیوانات بزرگ و واقعی
در بعضی از گونه های حیواناتی که ممکن است از نزدیک یا در تلویزیون دیده باشید نژادهایی هستند که بسیار ...
راه رفتن ,افزایش سوخت و ساز
بالابردن سوخت و ساز بدن
افزایش سوخت و ساز بدن علاوه بر سلامت باعث کنترل وزن نیز می شود. بسیاری از افرادی که وزن زیادی ...
طرز تهیه پاپ کورن های طعم دار
فکر کنم طرز تهیه پاپ کورن ساده را همه افراد بدانند. فقط کافی است مقدار کمی روغن و نمک را ...
مویز،خوردن مویز برای زن باردار،مویز و تقویت جنین
خواص خوردن مَویز برای جنین
حتما با خواص و فوایدی که مَویز برای بدن دار آگاه هستید. یکی از عمده فوایدی که برای مویض گفته ...
روانشناسی رنگ،روانشناسی رنگ زرد
روانشناسی رنگ ها
روانشناسی رنگ قرمز میگوید که این رنگ با ایجاد احساس هیجان در مردم، فعالیت امواج مغزی انها را تحریک کرده، ...
تغذیه،کاهش کلسترول،کاهش چربی خون
غذاهای مفید کاهش کلسترول خون
خوردن ماهی های چرب به سلامت قلب و عروق کمک می کند زیرا ماهی هایی که طبیعت چرب  دارند و ...
ماسک میوه،لیفت صورت،میوه جات مفید پوست
جلوگیری از افتادگی پوست با خوردن میوه
شاید تصور می کنید که داشتن پوستی قوی و سفت فقط در با استفاده از کرم ‌های گرانقیمت و صرف ...

گفت‌وگو با سحر جعفری جوزانی بازیگر فیلم سینمایی «ایران برگر»

   موضوعات : فیلم و سریال

مقدمه :

سحر جعفری جوزانی، در سال ۱۳۵۷ در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا آمریکا متولد شد و تا سن ۵ سالگی ساکن آنجا بود.

او دختر مسعود جعفری جوزانی زاده ملایر(نویسنده و کارگردان) و مادرش آمریکایی است و فتح الله جعفری جوزانی عموی او میباشد. سحر فارغ التحصیل روانشناسی کودک از دانشگاه آزاد اسلامی است.

سحر جعفری جوزانی

جایی خواندم که اصرار شما به پدر باعث شد که پدرتان بعد از وقفه ده ساله‌ای دوباره پروژه ساخت «ایران برگر» را کلید بزند؟
پدرم بعد از فیلم «بلوغ» درگیر ساخت سریال «در چشم باد» شد که پروژه سنگینی بود. در مقطعی که در تولید «درچشم باد» وقفه یک ساله به وجود آمد، فیلمنامه «ایران برگر» نوشته شد اما با راه اندازی دوباره «درچشم باد» ساخت «ایران برگر» به تعویق افتاد. بعد ازخاتمه تولید «درچشم باد» پدر تصمیم گرفت فیلمی بسازد. در این دوران فکر می‌کردم که چقدر آدم‌ها افسرده و عبوس هستند و انگاری عبوس بودن فضیلت است. درباره ارزشمند بودن فیلمنامه «ایران برگر» و ویژگی کمیک آن و لزوم ساختش در این شرایط حرف زدم و خوشبختانه «ایران برگر» ساخته شد.

سحر جعفری جوزانی

گفتگو با سحر جعفری جوزانی بازیگر فیلم سینمایی “ایران برگر”

ماه گل را چگونه دیدید؟
برایم به شدت جذاب بود.
اگر پدر ایفای این نقش را به شما محول نمی‌کرد ناراحت می‌شدید؟
اغلب بازیگران سینمای ما که پدر و مادر کارگردان دارند در فیلم‌های والدینشان بازی می‌کنند و کارعجیبی هم نیست. از طرف دیگر فقط در سه فیلم پدرم بازی کرده‌ام.
 آیا جنس بازی شما را می‌توانیم منتسب به بازیگرانی بدانیم که درکارشان فانتزی وجود دارد؟
به این تقسیم بندی‌ها اعتقادی ندارم.

بازیگری مثل جولیتا مایسنا در فیلم «جاده» در نقش یک دختر خیالباف و فانتزی بازی کرد و به‌خاطر ایفای این نقش به شهرت زیادی هم رسید.
ماسینا نقش‌های جدی زیادی بازی کرده است. بازیگر باید بتواند نقش‌های متفاوت را بازی کند. به همین سادگی. تعریفم از بازیگری چنین است. البته در این سادگی سختی هم وجود دارد. در دوران بازیگریم در نقش‌های مختلفی بازی کرده‌ام. من «بلوغ» را بازی کرده‌ام و نقشم جدی و رئال بود و به خاطرش در جشنواره فیلم فجر کاندید شدم. البته بازی در نقش‌های جدی با یکدیگر تفاوت دارد. در «بلوغ» نقش دختری عاصی و چهره سوخته و با رفتارهای هیستریک را بازی کردم و در «چشم‌هایش» دختر جوانی بودم که مرد مسنی عاشقش می‌شود و همه چیز این دو نقش چه به لحاظ حرف زدن و چه به لحاظ نوع نگاه و راه رفتن متفاوت است. در بازیگری تلویزیونی هم تلاش کردم نقش‌های متفاوتی بازی کنم و نقشم در «آزانس دوستی» با نقش‌هایم در مجموعه‌های مهران مدیری بسیار متفاوت بود. در کارهای مهران مدیری به دلیل ویژگی‌های طنز، فانتزی و اغراق‌های به بازی بازیگر اضافه می‌شود. در «دعوت» هم نقش متفاوتی بازی کردم. «در چشم باد» در نقش یک دختر متمول درباری بازی کردم که به خودش اطمینان زیادی دارد و جایی بر اثر اتفاقی نشان می‌دهد که به شدت شکننده و آسیب پذیر است. بنابراین باید بازیگر بتواند هر نوع نقشی را بازی کند.

آیا اگر بازیگری در دوران کاری‌اش در یک قالب ثابت بازی کند، بازیگر کاملی نیست؟
این سوال را تصحیح می‌کنم. می‌گویند فلان بازیگر همیشه نقش‌های مثبت و یا منفی بازی می‌کند. حتی اگر بازیگری همیشه نقش منفی بازی می‌کند، نوع نقش‌های منفی که بازی می‌کند ازیکدیگر متفاوت است. به طور مثال بازیگری در یک فیلم نقش قاتل زنجیره‌ای را بازی می‌کند که در زندگی شخصی زندگی نرمالی دارد و به بچه‌اش عشق می‌ورزد. این بازی با نقش دیگرش که یک آدم تنها و بی‌کس را بازی می‌کند فرق دارد. چارلی چاپلین بازیگر بزرگ سینما که در نگاه ظاهری تصور می‌شود بازیش یکسان است. اما در هر نقشش در قالب ولگرد خوش قلب بازی متفاوتی ارائه می‌کند. فکر نمی‌کنم بازیگری وجود داشته باشد که همیشه یک جور بازی کند. خود من ابتدا سناریو را می‌خوانم و معتقدم همیشه مقداری از خود واقعی بازیگر به نقش افزوده می‌شود و بازیگر این را با مختصات نقش در هم می‌آمیزد. در بحث دیگر جنس نقش‌ها هم تعیین کننده است. به‌طور مثال نقشی به شما پیشنهاد می‌شود که مابه‌ازای واقعی دارد. من بازیگر می‌روم درباره این شخصیت تحقیق و پژوهش می‌کنم. نقشی دیگری است که شخصیت دچار بیماری خاصی است و بازیگر می‌تواند در باره این بیماری هم تحقیق کند. برود بیماران واقعی را ببیند تا متوجه شود که چگونه حرف میزنند و یا با بیماری چگونه کنار می‌آیند. من هم در فیلم «دعوت» با گویش ملایری صحبت کردم و هم در «ایران برگر». منتهی در فیلم «دعوت» همسر یک لوله‌کش هستم. اما در «ایران برگر» دختر یک خان هستم. گویش ملایری باعث نمی‌شود که تصور کنیم هر دو نقش شبیه هم است. زن لوله‌کش نوع نگه داشتن کیفش، مدل نشستن، نگاه‌هایش، عاشق شدنش و یا حرف زدنش با دختر یک خان خیلی تفاوت دارد.

من سوال اول را به این جهت درباره فانتزی بودن پرسیدم که اغلب مخاطبان شما را به خاطر بازی‌هایتان در کارهای طنز مهران مدیری می‌شناسند؟
کمدی مهران مدیری محبوب مردم است و از طرفی این کارها در یک پروسه طولانی هر شب از تلویزیون پخش می‌شدند و مخاطب با کار ارتباط پیوسته‌ای داشت. درست است که بازیگر پر کاری نیستم اما نقش‌هایم متفاوت است. حتی در کارهای مدیری هم نقش‌هایم با یکدیگر فرق می‌کند.

آیا اعتقاد ندارید در مقطعی که در کارهای طنز مدیری کار کردید باعث شد فرصت ایفای نقش‌های درام و جدی را در سینما از دست بدهید؟
من جور دیگری به قضیه نگاه می‌کنم. هم کار درام را دوست دارم و هم کار طنز را و برایم ارزششان به یک اندازه است. در کارهای مهران مدیری بده و بستان‌های بازیگری متفاوت است و تجربه جذابی است و مخاطب مرا درهر نوع کار پذیرفته است.

عکس های سحر جعفری جوزانی

عکس سحر جعفری جوزانی

عکس سحر جعفری جوزانی

عکس سحر جعفری جوزانی

عکس سحر جعفری جوزانی

منبع: تبیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.