ایزابل اوپر، بازیگر فرانسوی اسکار فرش قرمز
ستارگان معروف روی فرش قرمز در مراسم اسکار ۲۰۱۷
ستارگان و هنرپیشگان معروفی که در مراسم اسکار ۲۰۱۷ روی فرش قرمز رفتند. مراسم اسکار ۲۰۱۷ هم برگزار شد و همانطور ...
دوچرخه سواری دختران بی حجاب خیابان تهران
دوچرخه سواری گروهی زنان عراقی در خیابان
در اقدامی برخی از زنان عراقی تصمیم گرفتند جهت رواج دوچرخه سواری و برطرف کردن رواج عرفی در جامعه اقدام ...
عکس/ مانتو جلو باز دخترانه ۹۵
در بهار ۹۵ بسیاری از دختر ها به دنبال مانتوهای جلو باز جدید و زیبا هستند تا در فصل جدید ...
عکس حیوانات بزرگ,سگ بزرگ
عکس/ حیوانات بزرگ و واقعی
در بعضی از گونه های حیواناتی که ممکن است از نزدیک یا در تلویزیون دیده باشید نژادهایی هستند که بسیار ...
راه رفتن ,افزایش سوخت و ساز
بالابردن سوخت و ساز بدن
افزایش سوخت و ساز بدن علاوه بر سلامت باعث کنترل وزن نیز می شود. بسیاری از افرادی که وزن زیادی ...
طرز تهیه پاپ کورن های طعم دار
فکر کنم طرز تهیه پاپ کورن ساده را همه افراد بدانند. فقط کافی است مقدار کمی روغن و نمک را ...
مویز،خوردن مویز برای زن باردار،مویز و تقویت جنین
خواص خوردن مَویز برای جنین
حتما با خواص و فوایدی که مَویز برای بدن دار آگاه هستید. یکی از عمده فوایدی که برای مویض گفته ...
روانشناسی رنگ،روانشناسی رنگ زرد
روانشناسی رنگ ها
روانشناسی رنگ قرمز میگوید که این رنگ با ایجاد احساس هیجان در مردم، فعالیت امواج مغزی انها را تحریک کرده، ...
تغذیه،کاهش کلسترول،کاهش چربی خون
غذاهای مفید کاهش کلسترول خون
خوردن ماهی های چرب به سلامت قلب و عروق کمک می کند زیرا ماهی هایی که طبیعت چرب  دارند و ...
ماسک میوه،لیفت صورت،میوه جات مفید پوست
جلوگیری از افتادگی پوست با خوردن میوه
شاید تصور می کنید که داشتن پوستی قوی و سفت فقط در با استفاده از کرم ‌های گرانقیمت و صرف ...

راهنمایی جهت انتخاب عینک مناسب

   موضوعات : دسته‌بندی نشده

راهنمایی انتخاب عینک، فریم مناسب عینک

در انتخاب یک عینک مناسب و ایده آل باید موارد زیادی را توجه کرد. از جمله این موارد شکل و ترکیب صورت است که با توجه به آن شیشه عینک و فریم آن را بایستی انتخاب کرد.

هفت شکل و تیپ صورت

۱٫ بیضی: نوع ایده آل شکل صورت به شمار می‌‌رود.
۲٫ مستطیلی: از حالت طبیعی باریک‌تر و درازتر می‌‌باشد و سطوح جانبی صورت نسبت به حالت بیضی، نسبت به یکدیگر موازی هستند.
۳٫ گرد: نسبت به حالت بیضی، کروی‌تر می‌‌باشد.
۴٫ مربعی: نسبت به حالت بیضی، جانبین صورت با یکدیگر بیشتر موازی هستند به علاوه صورت کوتاه و پهن‌تر نیز می‌‌باشد.
۵٫ مثلثی: قسمت پائینی صورت نسبت به قسمت بالای صورت پهن تر است.
۶٫ مثلثی وارونه: که ناحیه پیشانی پهن تر از ناحیه فک است.
۷٫ لوزی: قسمت مرکزی صورت پهن تر است و در بالا و پائین، صورت به طور قابل توجهی باریک می‌‌شود.

راهنمایی انتخاب عینک، فریم مناسب عینک

تأثیر گذاری بر طول صورت
در انتخاب فریم اندازه عمومی و افقی فریم، میزان گردی و یا مربع بودن شکل فریم و رنگ قسمت قدامی فریم اهمیت دارند. بمنظور سادگی بیشتر در بحث شکل‌‌های مختلف فریم، می‌‌توان آن را در دو مقوله مورد بررسی قرار داد:

۱- ابعاد فریم و اینکه آیا تأکید بیشتری بر قسمت بالا یا پایین فریم صورت گرفته است مثل فریم‌‌های با رنگ گرادیان عمودی و یا در تمامی قسمت‌‌های فریم تأکید یکسانی وجود دارد مثل فریم‌‌های با رنگ یکنواخت . این ملاحظات در ارتباط با درازا و پهنای صورت قرار می‌‌گیرد.

۲- چگونگی زاویه دار بودن و میزان گردی شکل فریم که در ارتباط با زاویه‌‌ها و میزان گردی صورت و چگونگی خط ابرو قرار می‌‌گیرد.
پهنای مناسب برای فریم برابر با پهن ترین قسمت ساختار استخوانی صورت است.

۳- به عنوان یک قاعده عمومی، هرچه صورت کشیده تر باشد، عمق فریم نیز باید بیشتر باشد. در این حالت فریم قسمتی از صورت را می‌‌پوشاند و به نظر می‌‌رسد که کشیدگی صورت کاهش پیدا کرده است .

۴- فریم‌‌های تیره‌تر که دارای رنگ یکنواخت هستند نسبت به فریم‌‌های گرادیان عمودی به کوتاه نمودن صورت‌‌های کشیده بیشتر کمک می‌‌کنند. لازم به تذکر است که هر فریمی که توجه شخص نظاره‌گر را به قسمت بالایی آن جلب نماید، جزء فریم‌‌های گرادیان عمودی محسوب می‌‌شود، نظیر فریم نخ نایلونی که قسمت بالای آن مشکی رنگ است. این فریم‌‌ها در کشیده نمودن صورت‌‌های پهن مفید هستند. در این حالت نواحی مرجع در تعیین ارتفاع صورت قسمت تیره بالای فریم و خط چانه صورت خواهند بود و بنابراین این فریم‌‌ها صورت را کشیده تر بنظر می‌‌رسانند.
هرچه دسته فریم بالاتر قرار گرفته باشد صورت را کشیده‌تر نشان می‌‌دهد و بالعکس . پس برای صورت‌‌های کشیده فریم عینکی که بخش انتهایی آن پایین تر قرار گرفته است مفید خواهد بود.

۵- در صورت‌‌های چاق و فربه، علاوه بر رعایت نکاتی که برای صورت‌‌های پهن رعایت می‌‌شود بهتر است از فریمی استفاده شود که حضور آن بر روی صورت کمتر نمایان باشد، نظیر فریم‌‌های ریملس، نخ نایلونی و یا فلزی نازک. همچنین به اندازه عمودی فریم نیز باید توجه داشت .

تأثیرگذاری بر بالانس صورت

در صورت‌‌هایی که قسمتی از آن پهن تر از سایر نواحی است می‌‌توان با انتخاب فریم مناسب تعادل صورت را دوباره برقرار نمود. مثلاً در صورت‌‌های مثلثی با قاعده پایین که ناحیه فک پهن تر از پیشانی است ملاحظات زیر را بایستی مدنظر داشت:
صرف استفاده کردن از عینک به دلیل جلب توجه به قسمت بالای صورت بر تعادل صورت می‌‌افزاید.
پهنای فریم طبق قاعده کلی بایستی تقریباً برابر با پهنای ناحیه فک باشد.
بهتر است از فریم‌‌های بیضی و یا فریم‌‌هایی که قسمت پایین آن شیب دار است استفاده گردد، چرا که فریمی که مستطیلی است خط صاف چانه را بیشتر تأکید می‌‌کند.
بهتر است فریم، رنگ تیره‌تری داشته باشد. اگر صورت کشیده است رنگ یکنواخت داشته باشد و اگر صورت کوتاه است در بالای فریم، رنگ تیره‌تری وجود داشته باشد.
از طرف دیگر در صورت‌‌های مثلثی با قاعده بالا فیت فریم مشکل تر است چرا که حضور فریم، توجه را به سمت قسمت پهن صورت متوجه می‌‌کند. به منظور کاهش توجه، فریم باید حداقل جلب توجه را داشته باشد. بایستی حداقل پهنا را داشته باشد چراکه اگر پهنای آن از پهنای سر بیشتر باشد توجه بیشتری به ناحیه بالای صورت جلب می‌‌گردد. بهتر است ظریف باشد و رنگ ملایمی داشته باشد. فریم‌‌های ریملس و یا فلزی نازک با رنگ ملایم گزینه‌‌های خوبی می‌‌توانند باشند. فریم با شکل گرد می‌‌تواند حالت مثلثی صورت را خراب کند. این نوع صورت ظرافت جذابی به صورت بانوان می‌‌دهد و بهتر است فریم انتخابی نیز ظرافت ویژه‌ای داشته باشد.
خطوط فریم

تکرار کردن خطوط صورت بوسیله خطوط فریم، باعث تأکید بر خطوط صورت می‌‌شود که می‌‌تواند تأثیر مثبت یا منفی بر زیبایی صورت فرد داشته باشد.
قسمت بالایی فریم بایستی شکلی مشابه حالت ابروهای فرد داشته باشد و قسمت پایینی آن پیروی کننده خطوط گونه و فک باشد در غیر اینصورت‌‌هارمونی صورت از بین می‌‌رود.
بهترین فریم برای مردان طاس فریمی است که ریم بالایی آن در ناحیه ابرو مستقیم باشد، به این دلیل که ریم بالایی قسمتی از ناحیه پیشانی را می‌‌پوشاند و بنابراین کمی از ارتفاع زیاد پیشانی می‌‌کاهد.

راهنمایی انتخاب عینک، فریم مناسب عینک

مهمترین کاری که قسمت پایینی فریم می‌‌تواند انجام دهد اثر بالابرندگی صورت در اشخاص پیری است که صورت افتاده‌ای دارند. در صورتی‌که فریم پایینی نسبت به فریم بالایی توجه بیشتری جلب نماید چینهای پایین رونده موجود در صورت‌‌های پیر را کمتر بنظر می‌‌رساند. اثر مهم دیگر فریم پایینی پوشاندن چین‌‌های زیر پلک در بعضی افراد است که در این حالت می‌‌توان از طریق انتخاب فریمی با فریم پایینی ضخیم و تیره این ناحیه را پوشاند .

عواملی که در انتخاب رنگ فریم می‌‌توانند مدنظر قرار بگیرند

راهنمایی انتخاب عینک، فریم مناسب عینک

رنگ مو:
۱٫ برای موهای سفید، فریم‌‌های با رنگ آبی و قرمز کم رنگ مناسب می‌‌باشد .
۲٫ افراد با موهای ضخیم و تیره می‌‌توانند از فریم‌‌های تیره تر و جذاب تر استفاده نمایند ولی افراد با موهای نازک و روشن بهتر است از فریم‌‌های ظریف و با رنگ روشن استفاده کنند چراکه یک عینک تیره و جذاب بر روی صورت فردی با موهای روشن و نازک جلب توجه بسیار بیشتری نسبت به صورت شخصی که دارای موهای تیره و ضخیم است می‌‌نماید.
۳٫ در ارائه فریم‌‌های فلزی، افراد با موهای بلوند، قهوه ای روشن و قرمز می‌‌توانند از فریم طلایی رنگ استفاده کنند و افراد با موهای سفید از فریم نقره ای رنگ. افرادی که دارای رنگ موی تیره یا مشکی هستند از هرکدام از این رنگ‌‌ها می‌‌توانند استفاده نمایند. برای شخصی که دارای موهای سفید کمی در اوایل میانسالی است، استفاده از فریم نقره ای رنگ تأکید بیشتری بر موهای سفید فرد کرده و وی را مسن تر جلوه می‌‌دهدبنابراین در اینگونه افراد استفاده از فریم با رنگ تیره‌تر توصیه می‌شود.

چشمان دارای PD زیاد یا کم

در افرادی که چشم‌‌های آنها نسبت به پهنای صورت بسیار نزدیکتر به یکدیگر هستند بایستی از فریمی استفاده کنند که توجه کمتری را به قسمت مرکزی فریم جلب نماید. پس بهتر است فریمی با پل بی رنگ و نواحی تمپورال مشخص استفاده گردد تا توجه شخص نظاره گر به نواحی تمپورال صورت جلب گردد. بالعکس برای شخصی که چشمانش نسبت به یکدیگر فاصله زیادی دارند، بهترین فریم، فریمی است که دارای پل بینی تیره رنگ و ضخیم می‌‌باشد که کمی پایین تر نیز قرار می‌‌گیرد.

ضخامت فریم

هرچه صورت ظریف تر و کوچک تر باشد، می‌‌توان رنگ روشن تری برای فریم انتخاب کرد و بالعکس. همانند رنگ فریم، ضخامت‌‌های درشت و بیشتر (heavy) فریم برای صورت‌‌های با خصوصیات جدی‌تر و فریم‌‌های با ضخامت کم و نازک (Light) برای صورت‌‌های لطیف و ظریف تر مناسب است. مخصوصاً کودکان و بانوان دارای صورت‌‌های ظریف را می‌‌توان با فیت کردن فریم‌‌های نازک و ظریف زیباتر جلوه داد اما در صورت فیت فریمی با رنگ تیره و ظاهری درشت تر، صورت این افراد بسیار کوچک و ضعیف تر به نظر خواهد رسید. هنگامیکه در انتخاب فریم درشت تر یا ظریف تر برای بیمار مردد هستید، همیشه فریم ظریف تر را به وی پیشنهاد دهید.

صورت‌‌های بیضی

هر نوع فریم با هر سبکی می‌‌توانند استفاده کنند. بهترین فریم برای اینها فریمی است که کمی پهن تر از پهن ترین قمست صورت باشد. فرمی‌‌های خیلی باریک یا خیلی پهن تعادل صورت را بهم می‌‌زند و مناسب نیستند.

صورت‌‌های مستطیلی

فریم پهن همراه با اتصال دسته پایین تر در صورت‌‌های مستطیلی بهتر است فریم دارای رنگ یکنواحت باشد. دو قاعده کل:
۱٫ هرچه دسته فریم بالاتر قرار گیرد، صورت را کشیده‌تر نشان می‌‌دهد و هرچه دسته فریم پایین‌تر قرار گیرد کشیدگی صورت کمتر نمایان می‌‌شود.
۲٫ فریم‌‌هایی که قسمت بالایی تیره تری دارند در کشیده نمودن صورت مفیدترند نظیر فریم‌‌های نخ نایلونی.

صورت‌‌های گرد
فریم باریک و زاویه دار همراه با اتصال دسته بالاتر در صورت‌‌های گرد و مربعی بهتر است پل عینک باریک و شفاف باشد تا سبب شود چشم‌‌ها درشت تر دیده شوند.

صورت مثلثی

صورت مثلثی با قاعده بالا (فریم با حداقل پهنا با رنگ ملایم)
فریم‌‌های ریملس و یا فلزی نازک با رنگ روشن بهترین گزینه هستند. این نوع صورت ظرافت جذابی به صورت بانوان می‌‌دهد و بهتر است فریم انتخابی نیز ظریف باشد.

صورت مربعی
فریم باریک و موازی با زاویه‌‌های صورت. گوشه‌‌های عینک کشیده و زاویه دار باشد، در صورتهای مربعی نیز فریم با اتصال دسته بالاتر بهتر است. ترجیحاً فریم مربعی نباشد، عرض فریم بیشتر از عمق فریم باشد.
صورت مثلثی قاعده پایین Triangle (فریم پهن با رنگ تیره)
در اینگونه صورت‌‌ها صرف استفاده از عینک، بر تعادل صورت می‌‌افزاید. بهتر است پهنای فریم تقریباً برابر پهنای ناحیه فک باشد. فریم بیضی یا مربعی مناسب‌تر است زیرا فریم مستطیلی، خط صاف چانه را بیشتر تأکید می‌‌کند.

صورت‌‌های لوزی
مانند صورت‌‌های مثلثی با قاعده بالا، فریمی که حداقل جلب توجه را داشته باشد.

منبع: زیباشو

 

تگ های مطب : ,,,,,,
ارسال شده در ۱ خرداد ۱۳۹۴ | تعداد بازدید : 2,137 بازدید | کد مطلب: 2404
googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook فریندفید اشتراک در بالاترین delicious linkedin

یک پاسخ به “راهنمایی جهت انتخاب عینک مناسب”

  1. sa گفت:

    خیلی خوب بود. من میخواستم که قاب فریم عینکم رو عوض کنم چند طرح مختلف تو ذهنم بود. مونده بودم چه طرحی برای عینکم انتخاب کنم. راهنمایی هایی که شما انجام دادید میتونه کمک زیادی به من در پیدا کردن و انتخاب عینک مورد علاقه ام رو بده.
    باتشکر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.