ایزابل اوپر، بازیگر فرانسوی اسکار فرش قرمز
ستارگان معروف روی فرش قرمز در مراسم اسکار ۲۰۱۷
ستارگان و هنرپیشگان معروفی که در مراسم اسکار ۲۰۱۷ روی فرش قرمز رفتند. مراسم اسکار ۲۰۱۷ هم برگزار شد و همانطور ...
دوچرخه سواری دختران بی حجاب خیابان تهران
دوچرخه سواری گروهی زنان عراقی در خیابان
در اقدامی برخی از زنان عراقی تصمیم گرفتند جهت رواج دوچرخه سواری و برطرف کردن رواج عرفی در جامعه اقدام ...
عکس/ مانتو جلو باز دخترانه ۹۵
در بهار ۹۵ بسیاری از دختر ها به دنبال مانتوهای جلو باز جدید و زیبا هستند تا در فصل جدید ...
عکس حیوانات بزرگ,سگ بزرگ
عکس/ حیوانات بزرگ و واقعی
در بعضی از گونه های حیواناتی که ممکن است از نزدیک یا در تلویزیون دیده باشید نژادهایی هستند که بسیار ...
راه رفتن ,افزایش سوخت و ساز
بالابردن سوخت و ساز بدن
افزایش سوخت و ساز بدن علاوه بر سلامت باعث کنترل وزن نیز می شود. بسیاری از افرادی که وزن زیادی ...
طرز تهیه پاپ کورن های طعم دار
فکر کنم طرز تهیه پاپ کورن ساده را همه افراد بدانند. فقط کافی است مقدار کمی روغن و نمک را ...
مویز،خوردن مویز برای زن باردار،مویز و تقویت جنین
خواص خوردن مَویز برای جنین
حتما با خواص و فوایدی که مَویز برای بدن دار آگاه هستید. یکی از عمده فوایدی که برای مویض گفته ...
روانشناسی رنگ،روانشناسی رنگ زرد
روانشناسی رنگ ها
روانشناسی رنگ قرمز میگوید که این رنگ با ایجاد احساس هیجان در مردم، فعالیت امواج مغزی انها را تحریک کرده، ...
تغذیه،کاهش کلسترول،کاهش چربی خون
غذاهای مفید کاهش کلسترول خون
خوردن ماهی های چرب به سلامت قلب و عروق کمک می کند زیرا ماهی هایی که طبیعت چرب  دارند و ...
ماسک میوه،لیفت صورت،میوه جات مفید پوست
جلوگیری از افتادگی پوست با خوردن میوه
شاید تصور می کنید که داشتن پوستی قوی و سفت فقط در با استفاده از کرم ‌های گرانقیمت و صرف ...

اصول فنگ شویی در خانه

   موضوعات : آشپزی و خانه داری

فنگشویی در خانه باعث می شود تا انرژی های مثبت در خانه به جریان بیافتد. اگر چنانچه در چیدمان و استفاده از وسایل خانه اصول فنگ شویی را به درستی انجام دهید به این مهم خواهید رسید.. خانه شما از این پس مظهر آسایش، آرامش و نشاط خواهد بود. فنگ شویی (در لغت به معنای باد و آب) هنر چیدمان محیط برای ایجاد تعادل و هماهنگی بهتر میان انرژی هایی است که ما را احاطه کرده اند. اصول فنگ شویی از چند هزار سال پیش بارها مورد تجربه قرار گرفته و هنوز با زندگی های پراضطراب و پر استرس خانه های مدرن ما مطابقت دارد. از نظر فنگ شویی با ایجاد تعادل میان پنج عنصر بنیادی (چوب، آتش و خاک، آهن و آب) می توان نظم لازم برای تغییر انرژی یک مکان را ایجاد کرد و با تقویت انرژی حیاتی مکان ها «چی» مانع از نشر انرژی های منفی و امواج مخرب شد. زمانی که توده های انرژی راکد را آزاد می سازیم و به آنها جهت می دهیم تا بدون محصور شدن جریان یابند درمی یابیم که احساس آرامش، آسودگی و همچنین اعتمادبه نفس بیشتری داریم.

فنگ شویی،فنگ شویی خانه،دکوراسیون خانهاصول فنگ شویی در خانه

فنگ شویی همچنین برای دو نیروی متضادو در عین حال مکمل «یین و یانگ» نقش اساسی قائل است. از نظر فنگ شویی این دو اصل مبدا انرژی حیاتی هستند که در محیط و همچنین در وجود ما جریان دارند. همانگونه که طب سوزنی جریان انرژی را در بدن بهبود می بخشد، فنگ شویی همین عمل را در محیط پیرامون ما انجام می دهد. بنابراین شاید بهتر است دکوراسیون خانه خود را به روشی اصلاح کنیم که انرژی های مثبت راحت تر جریان یابند. ممکن است شما از طراحی نظم در خانه خود کاملا راضی باشید اما می توانید برای اصلاح و بهبود جزئیات از فنگ شویی استفاده کرده و به نتایج مطلوب تری دست یابید. در این نوشتار سعی بر این است که بدون نیاز به وارد شدن به پیچ و خم ها و اصول پیچیده فنگ شویی، با ارائه راهکارهای عملی، دکوراسیون داخلی خانه را ساماندهی کرده و با جاری ساختن انرژی های مثبت، خانه را به مکان سلامت جسم و روح تبدیل سازیم. پس ابتدا به بررسی بخش های مختلف خانه می پردازیم، البته مراقب باشید که در به کارگیری اصول فنگ شویی با صبر و حوصله عمل کنید و پس از انجام هر تغییر در فنگ شویی خانه، اثر آن را ارزیابی و سپس تغییر دیگری را شروع کنید. به قول چینی ها مانند جادوگری که تازه به چوب جادو رسیده است عمل نکنید. پنج اصل کلی فنگ شویی در این زمینه عبارتند از:
۱ )در فنگ شویی توصیه نمی شود که قواعد آن موبه مو اجرا شود. این اصول را فقط  باید در اتاق هایی به کار ببرید که فکر می کنید لازم است.
۲ ) به کارگیری فنگ شویی اضافه کردن اشیای ساخت چین و چینی به لوازم خانه نیست.
۳ ) هر وسیله ی شکسته، خراب و بی استفاده را بازبینی کنید و شهامت دور نریختن یا تعمیر مجدد آن ها را داشته باشید.
۴ ) هدایا و وسایلی را که از آنها خوشتان نمی آید در کمدهایتان انبار نکنید. کمترین ضرری که دارند این است که بیهوه جای شما را اشغال می کنند.
۵ ) از بی نظمی بپرهیزید، هوا را تهویه کنید و به طور منطم خانه را نظافت کنید تا انرژی های مثبت آزادانه جریان یابد. و بالاخره یک بار دیگر یادآوری می شود که: فنگ شویی پیروی از خرافات و موهوم پرستی های چین باستانی نیست، مدیتیشن و تمرینات روحی نیست، روشی زودگذر و دوره ای نیست، جادو هم نیست، بلکه هنری است بسیار ساده، انعطاف پذیر و ملموس برای افزایش نشاط، آرامش و تندرستی و تعادل در زندگی روزمره که با انواع سبک های دکوراسیون سازگاری دارد.
ورودی خانه ورودی فضای ارتباطی مابین دنیای بیرون و آشیانه گرم و نرم شما است. در این مکان ها است که افراد و انرژی ها داخل و خارج می شوند. از نظر فنگ شویی، در ورودی خانه، دهانه خانه است زیرا انرژی «چی» (انرژی حیاتی مکان ها)است  پس از ورود از در بلافاصله در تمام اتاق ها پراکنده شده و در زندگی اشخاص جریان  پیدا می یابد.

فنگ شویی،ارامش با فنگ شویی،فنگ شویی اتاق خواب
توصیه های مفید برای دکوراسیون فنگ شویی
توجه ویژه به ورودی اصلی و درب هر خانه و مجتمع مسکونی الزامی است. ورودی اصلی خانه را نباید به انبار و محل نگهداری اشیا» اضافی و زباله تبدیل کرد. آسانسور، راه پله ها و راهروی هر ساختمان باید روشن و از عرض کافی برخوردار باشند. دقت در کیفیت پوشش کف راهروها، پوشش دیوارها و نوع روشنایی آنها بسیار  ضروری و مهم است.
ورودی داخلی نیز باید تا حد امکان وسیع، روشن و خلوت و مرتب باشد تا انرژی «چی» بتواند بدون محصور شدن وارد شود و آزادانه حرکت کند. بنابراین از قرار دادن رخت آویز برای آویزان کردن لباس ها  در این فضا خودداری کنید مگر اینکه آنها را داخل کمد یا گنجه مخصوص الباس ها جای دهید. کفش ها نیز به همین ترتیب در جاکفشی چیده شوند. اگر ورودی  خانه شما کوچک و تاریک است انرژی «چی» برای داخل شدن به بخش های مختلف خانه دچار اختلال خواهد شد، زیرا این مکان باید از روشنایی کافی و مطلوب برخوردار باشد. در صورت امکان نصب یک لوستر با کریستال های کوچک باعث افزایش «چی» مثبت و مفید در خانه می شود اما اگر این کار با سبک دکوراسیون شما سازگاری ندارد، از لامپ های هالوژن دار  یا نورافکن های کوچک چندجهته استفاده کنید و نور را به چهارگوشه ورودی پخش نمایید. بهتر است شب ها به ویژه در زمستان  تمام چراغ ها روشن باشند. برای اینکه ورودی بزرگ تر و روشن تر به نظر برسد رنگ روشن و درخشانی که برای دیوارهای این مکان استقبال انتخاب کنید و باز هم توجه داشته باشید هرچه اثاثیه کمتر باشد این فضا آزادتر و بازتر می شود. اگر ورودی کوچک است یک آینه بزرگ در این مکان نصب کنید ولی مراقب باشید. که آینه را جلوی در ورودی قرار ندهید .زیرا از نظر فنگ شویی این کار انرژی های مثبت را بازپس می فرستد.
اینه در سرویس های بهداشتی نباید روبه روی در ورودی قرار گیرند زیرا «چی» وارد آنجا شده و تحلیل خواهد رفت. اتاق خواب و آشپزخانه نیز نباید روبه روی درب ورودی باشند. اگر اتاق خواب شما روبه روی در ورودی است، در این صورت ناخودآگاه احساس امنیت نخواهید کرد زیرا اتاق شما بسیار در معرض دید است. در مورد آشپزخانه نیز ممکن است مکرر احساس گرسنگی کنید. در عوض بهتر است اتاق نشیمن روبه روی درب ورودی باشد.
توصیه می شود مقابل در ورودی فرش نرمی پهن شود و در صورت امکان گذاردن یک کنسول کوچک و گلدان طرح دار روی آن وسیله  بسیارمناسبی خواهد بود.
دیوار روبه روی درب  ورودی محل مناسبی برای نصب دعاها و نمادهای مذهبی است.

منبع : مجله زن روز

در همین رابطه بخوانید :

چیدمان خانه با فنگ شویی و جذب انرژی های مثبت

بامبو، گیاه فنگ شویی

تگ های مطب : ,,,,,
ارسال شده در ۱ مهر ۱۳۹۴ | تعداد بازدید : 1,382 بازدید | کد مطلب: 3795
googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook فریندفید اشتراک در بالاترین delicious linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.