ایزابل اوپر، بازیگر فرانسوی اسکار فرش قرمز
ستارگان معروف روی فرش قرمز در مراسم اسکار ۲۰۱۷
ستارگان و هنرپیشگان معروفی که در مراسم اسکار ۲۰۱۷ روی فرش قرمز رفتند. مراسم اسکار ۲۰۱۷ هم برگزار شد و همانطور ...
دوچرخه سواری دختران بی حجاب خیابان تهران
دوچرخه سواری گروهی زنان عراقی در خیابان
در اقدامی برخی از زنان عراقی تصمیم گرفتند جهت رواج دوچرخه سواری و برطرف کردن رواج عرفی در جامعه اقدام ...
عکس/ مانتو جلو باز دخترانه ۹۵
در بهار ۹۵ بسیاری از دختر ها به دنبال مانتوهای جلو باز جدید و زیبا هستند تا در فصل جدید ...
عکس حیوانات بزرگ,سگ بزرگ
عکس/ حیوانات بزرگ و واقعی
در بعضی از گونه های حیواناتی که ممکن است از نزدیک یا در تلویزیون دیده باشید نژادهایی هستند که بسیار ...
راه رفتن ,افزایش سوخت و ساز
بالابردن سوخت و ساز بدن
افزایش سوخت و ساز بدن علاوه بر سلامت باعث کنترل وزن نیز می شود. بسیاری از افرادی که وزن زیادی ...
طرز تهیه پاپ کورن های طعم دار
فکر کنم طرز تهیه پاپ کورن ساده را همه افراد بدانند. فقط کافی است مقدار کمی روغن و نمک را ...
مویز،خوردن مویز برای زن باردار،مویز و تقویت جنین
خواص خوردن مَویز برای جنین
حتما با خواص و فوایدی که مَویز برای بدن دار آگاه هستید. یکی از عمده فوایدی که برای مویض گفته ...
روانشناسی رنگ،روانشناسی رنگ زرد
روانشناسی رنگ ها
روانشناسی رنگ قرمز میگوید که این رنگ با ایجاد احساس هیجان در مردم، فعالیت امواج مغزی انها را تحریک کرده، ...
تغذیه،کاهش کلسترول،کاهش چربی خون
غذاهای مفید کاهش کلسترول خون
خوردن ماهی های چرب به سلامت قلب و عروق کمک می کند زیرا ماهی هایی که طبیعت چرب  دارند و ...
ماسک میوه،لیفت صورت،میوه جات مفید پوست
جلوگیری از افتادگی پوست با خوردن میوه
شاید تصور می کنید که داشتن پوستی قوی و سفت فقط در با استفاده از کرم ‌های گرانقیمت و صرف ...

بالابردن سوخت و ساز بدن

   موضوعات : اسلایدشو، پزشکی و سلامت

افزایش سوخت و ساز بدن علاوه بر سلامت باعث کنترل وزن نیز می شود. بسیاری از افرادی که وزن زیادی دارند و دنبال رژیم های غذایی سنگین جهت کاهش وزن خود هستند ابتدا باید وضعیت سوخت و ساز بدنشان را بررسی کنند. چراکه در صورتی که رژیم سخت هم بگیرند در صورتی که سوخت و ساز بدنشان مناسب نباشد رژیم آنها بیشتر به بدنشان آسیب می رساند و کمتر به نتیجه می رسند. بنابراین بالابردن سوخت و ساز بدن یک امر حیاطی برای همه بخصوص کسانی که از زیادی وزن رنج می برند می باشد.

حتما این را می دانید که نوع تغذیه و ورزش کردن، در وزن و سلامتی بسیار مهم می باشند، اما تغییراتی وجود دارند که هیچ ارتباطی به نوع تغذیه، رژیم غذایی و ورزش ندارند و با کمک آنها می توانیم سعی و تلاش مان کنترل و کاهش وزن مان را بهبود بخشیم. دراینجا راهکارهایی آسان اما واقعا موثر را ذکر می کنیم که به واقع می تواند به شما در بهبود سوخت و ساز بدنتان کمک کند.

– ایستادن و تحرک داشتن در بازه های زمانی

بسیاری از مردم به واسطه کار خود ممکن است زیاد بنشینن و تمام روز را در محل کارشان نشته اند، هنگامی که در حال رانندگی هستیم یا هنگامی که در حال تماشای تلوزیون هستیم در حالت نشتسته هستیم. این روزها هم که بسیاری از زمان مردم به تلفن های همراه می گذرد و زمان ایستادن را در طول روز کاهش داده است.

سوخت و ساز بدن, میز ایستادن

در عصر نشستن های طولانی ممکن است مشکلاتی به وجود آید:  نشستن زیاد باعث می شود عضلات سرینی تان بدون فعالیت بماند، وضعیت بدن تان به هم میر ریزد. تحقیقات حاکی از آن است که این حالت ممکن است منجر به افزایش فشار خون، قند خون بالا، افزایش چربی و کاهش متابولیسم، شکم شود. درست است که نمی توانیم همواره زمان رفت و آمدها و یا پشت میز نشستن های مان را کامل کنترل کنیم، اما برخی کارهای دیگری نیز وجود دارند که می توانیم جهت کاهش زمان یکجا نشستن انجام دهیم.

استفاده از میزهای ایستاده، انتخاب های خوبی برای ایستادن و کمتر نشستن در طول روز می باشند. از جای بلند شدن و کشیدن بدن در هر سی دقیقه یک بار می تواند اثرات ضد سوخت و ساز نشستن زیاد را کاهش دهد. پژوهش ها نشان می دهند کم کردن زمان یکجا نشینی، تاثیر بسیار مثبت روی اندازه دور کمر داشته و شاخص توده بدنی و تری گلیسیرید و قندخون نیز تاثیر داشته است. در هر نیم ساعت دو دقیقه بایستید و حرکت کنید. این نه تنها کمک به بدن شما می کند، بلکه باعث پیشرفت در کارتان نیز می شود.

استفاده از تلویزیون

هنگامی که از یک روز کاری طولانی به خانه می آییم، اکثر ما فقط دوست داریم تلویزیون را روشن کنیم و روی مبل نشسته و پاهای مان را بالا بیندازیم . این امری طبیعی است؛ ما به شیوه ای جهت رهایی از فشار و تسکین خودمان از بابت استرس روزی که داشته ایم نیازمندیم. به خانه برگشتن و نگاه کردن روی تلویزیون می تواند برای دور کمرتان خطرناک باشد و تمام تلاش هایی را که برای رژیم گرفتن و ورزش انجام داده اید تباه کند. یک حادثه به سرعت، این سه پیامد را دارد و کار بعدی که انجام می دهید رفتن به رختخواب است. بنابراین، زمان تماشای تلویزیون را محدود کرده و به این محدودیت ها پایبند باشید. فعالیت بدنی را بخشی از استرس زدایی بعد از کارتان کنید. قدم بزنید، به پارک بروید، دوچرخه سواری کنید؛ فرقی نمی کند، فقط مقداری به فعالیت های عصرانه تان اضافه کنید. رعایت این موارد باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود.

روش های تمرینی مناسب در باشگاه

در اینجا دو روش مناسب تمرینی که می توانید به راحتی همراه دیگر تمرینات انجام دهید و چربی بیشتری بسوزانید به شما می گوییم.

لیفت های ترکیبی:

لیفت هایی که روی بیشتر از یک گروه عضلانی و حرکت بیشتر از یک مفصل کار می کند. لیفت های ترکیبی مانند اسکوات یا ددلیفت، فوق العاده اند. این تمرینات، چربی بیشتری سوزانده و منجربه افزایش قدرت می شوند و بهتراز تمرینات تک- مفصلی مانند عضلات سه سر، نتیجه می دهند.

افزایش سوخت و ساز بدن با تمرینات یک روز در میان با شدت بالا:

که به عنوان دوره های کوتاه تمرینات با شدت بالا که دوره های کوتاهی از ریکاوری را به همراه دارند نیز شناخته می شوند؛ این روش ورزشی می تواند برای چربی سوزی، مفیدتر ازتمرینات هوازی در حالت پیوسته باشد.

خواب مناسب سوخت و ساز بدن را تنظیم می کند

خواب مناسب در هر شب برای داشتن متابولیسمی درست و سالم، ضروری است. خواب به حفظ عملکرد طبیعی هورمون ها، توده بدنی و انرژی مربوط است. تنها یک شب کم خوابی می تواند منجر به گرایش به غذاهای چرب تر و محدود کردن تصمیم گیری عاقلانه توسط مغز شود. ضمنا، تحقیقات نشان داده عدم خواب کافی می تواند باعث افزایش کورتیزول( هورمون استرس) در سیستم شما شود. که این هم موجب کاهش متابولیسم شود؛ یک شکم چاق و نتیجه گیری اندک از تغذیه سالم و ورزش.

افزایش سوخت و ساز بدن با راه رفتن

مثلا سه روز در هفته و هر روز یک ساعت ورزش می کنید و تقریبا هفت ساعت خواب شبانه دارید. این یعنی شما تنها از دو و نیم درصد از زمان بیداری تان برای ورزش استفاده می کنید. بنابراین این سوال مطرح می شود، آن ۹۷.۵ درصد باقیمانده را چه کار می کنید؟

در همین رابطه بخوانید : اندام زیبای زنان با تغزیه مناسب

راه رفتن ,افزایش سوخت و ساز

اگر هدف شما چربی سوزی بیشتر و کم کردن دور کمر است، باید بیرون باشگاه حرکت کنید. یعنی به جای آسانسور از پلکان استفاده کنید، مسیرهای کوتاهی را پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید و کلا فعال تر باشید.

همه ما می دانیم کجاها می توانیم تصمیمات درست تری در زندگی مان بگیریم که در نهایت به رسیدن به اهداف بدنی مان کمک کند. تغییرات بزرگ در سبک زندگی، به ندرت منتهی به نتایج پابرجا در دراز مدت می شوند، من توصیه می کنم با تغییرات کوچک روزانه شروع کنید. به مرور زمان متوجه منافع بیشتری در سبک زندگی تان خواهید بود که دورکمرتان هم بابتش متشکر خواهد شد!

برنامه ریزی روی شبکه های اجتماعی و تلفن های هوشمند

یکی از مواردی که امروزه بسیاری درگیر آن هستند استفاده از تلفن های هوشمند است. امروزه بسیاری از مردم زمان زیادی را در کنار تلفن های هوشمند و یا شبکه های اجتماعی می گذراند.

افزایش سوخت و ساز, سوخت و ساز بدن

هر مقدار در این شبکه ها بیشتر نفوذ کنید زمانی که برای آنها میگذارید بیشتر خواهد بود. بهتر است در انتخاب شبکه اجتماعی و گروه های که در این شبکه ها عضو می شوید دقت کنید و از عضویت در گروه هایی که ضرورت کمتری دارد خود دارید کنید. این باعث می شود زمان کمتری را جهت نشستن بگذرانید و در نتیجه ممکن است به امور جاری زندگی از جمله خرید کردن، تفریح و گردش بیشتر برسید که خود این امر به طور چشمگیری در بالارفتن سوخت و ساز بدن تاثیر خواهد گذاشت.

 

تگ های مطب : ,,,
ارسال شده در ۱۷ دی ۱۳۹۴ | تعداد بازدید : 7,637 بازدید | کد مطلب: 3939
googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook فریندفید اشتراک در بالاترین delicious linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.